Folia stretch maszynowa i ręczna - Producent Budzyńscy

Folia stretch w rolkach - maszynowa oraz ręczna
Folia stretch to nazwa powszechnie stosowanej, rozciągliwej folii polietylenowej używanej przede wszystkim do pakowania i zabezpieczania towaru na paletach.

Jest ona najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania produktów, używanym przez firmy handlowe, produkcyjne i logistyczne.

Są dwie metody produkcji folii stretch :
1) Metoda wylewu - w Polsce 90% folii produkowanej jest tą metodą, folia jest zorientowana tylko wzdłużnie.
2) Metoda rozdmuchu - stosowana w Niemczech, Anglii i USA, natomiast w Polsce tylko nasza firma produkuje tą metodą.

Folia zorientowana jest we wszystkich kierunkach, jest to folia nad przeciętnie mocna do swojej grubości.

Folia stretch Jumbo:

Folia stretch Jumbo producent: przeznaczona do dalszego przetwarzania, tzn. konfekcjonowania na folię ręczną i maszynową.Zakres grubości produkowanej folii wynosi od 10 do 40 µm, szerokość 450mm lub 500mm, długość nawoju na rolce od 3.000m do 4.500m, gwarantowany rozciąg 100%.
* Podane rozmiary produktu są wymiarami standardowymi, mamy możliwość wyprodukowania folii o niestandardowych wymiarach na indywidualne zamówienie klientów.

Folia stretch maszynowa - producent

Przeznaczona jest do owijania ładunków przy pomocy automatów pakujących;
Grubość wytwarzanej folii wynosi od 10 do 40 µm, szerokość 500mm.
Długość nawoju na rolce – od 950m do 2500m, gwarantowany rozciąg-od 150%(Standard) do 300%(Super power), w zależności od typu folii (Standard, Power, Super power.
* Podane rozmiary produktu są wymiarami standardowymi, mamy możliwość wyprodukowania folii o niestandardowych wymiarach na indywidualne zamówienie klientów.

Folia stretch do owijania ręcznego producent

Przeznaczona do owijania ręcznego ;grubość produkowanej folii od 10 do 40 µm, szerokość 500mm, gwarantowany rozciąg 100%, folia nawijana jest na automatycznych maszynach wyposażonych w urządzenia kontrolujące długość nawoju rolki oraz wagę.
* Podane rozmiary produktu są wymiarami standardowymi, mamy możliwość wyprodukowania folii o niestandardowych wymiarach na indywidualne zamówienie klientów.

Folia PRE-STRETCH

Folia PRE-STRETCH to nazwa folii wstępnie rozciągniętej, może być stosowana przez wszystkich, stosujących dotychczas standardową folię stretch.
Choć jej grubość to zaledwie 8µm - 10µm posiada ona dużą wytrzymałość i odporność na zrywanie.

Folia PRE-STRETCH ściśle przylega do ładunku i utrzymuje siłę naciągu, dzięki czemu ładunek jest bardzo dobrze zabezpieczony.

W przypadku folii PRE-STRETCH do owinięcia palety potrzeba mniej folii niż w przypadku standardowego produktu.

Folia PRE-STRETCH stosowana przy ręcznym owijaniu ładunków wymaga mniejszej siły fizycznej i mniejszej liczby owinięć.
Ponieważ do owinięcia ładunku zużywa się mniejszych ilości produktu, daje to wymierne oszczędności finansowe.

Mniejsze zużycie folii oznacza również mniej tulei, palet, oszczędności w kosztach magazynowania i transportu.Folia PRE-STRETCH jest produkowana jako folia maszynowa i folia ręczna.
Podana w tabeli waga netto folii dotyczy wyrobu gotowego o szerokości wstęgi folii 430mm.! Istnieje możliwość wyprodukowania folii w zakresie grubości od 8µm do 12µm i nawoju do 600m.