Folia stretch

Folia stretch producent
Folia stretch to nazwa powszechnie stosowanej, rozciągliwej folii polietylenowej używanej przede wszystkim do pakowania i zabezpieczania towaru na paletach.

Jest ona najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania produktów, używanym przez firmy handlowe, produkcyjne i logistyczne.

Są dwie metody produkcji folii stretch :
1) Metoda wylewu - w Polsce 90% folii produkowanej jest tą metodą, folia jest zorientowana tylko wzdłużnie.
2) Metoda rozdmuchu - stosowana w Niemczech, Anglii i USA, natomiast w Polsce tylko nasza firma produkuje tą metodą.

Folia zorientowana jest we wszystkich kierunkach, jest to folia nad przeciętnie mocna do swojej grubości.

Folia stretch Jumbo

Folia stretch Jumbo producent
Przeznaczona do dalszego przetwarzania, tzn. konfekcjonowania na folię ręczną i maszynową.Zakres grubości produkowanej folii wynosi od 10 do 40 µm, szerokość 450mm lub 500mm, długość nawoju na rolce od 3.000m do 4.500m, gwarantowany rozciąg 100%.
* Podane rozmiary produktu są wymiarami standardowymi, mamy możliwość wyprodukowania folii o niestandardowych wymiarach na indywidualne zamówienie klientów.

Folia stretch maszynowa producent

Przeznaczona jest do owijania ładunków przy pomocy automatów pakujących;
Grubość wytwarzanej folii wynosi od 10 do 40 µm, szerokość 500mm.
Długość nawoju na rolce – od 950m do 2500m, gwarantowany rozciąg-od 150%(Standard) do 300%(Super power), w zależności od typu folii (Standard, Power, Super power.
* Podane rozmiary produktu są wymiarami standardowymi, mamy możliwość wyprodukowania folii o niestandardowych wymiarach na indywidualne zamówienie klientów.

Folia stretch do owijania ręcznego producent

Przeznaczona do owijania ręcznego ;grubość produkowanej folii od 10 do 40 µm, szerokość 500mm, gwarantowany rozciąg 100%, folia nawijana jest na automatycznych maszynach wyposażonych w urządzenia kontrolujące długość nawoju rolki oraz wagę.
* Podane rozmiary produktu są wymiarami standardowymi, mamy możliwość wyprodukowania folii o niestandardowych wymiarach na indywidualne zamówienie klientów.

Folia PRE-STRETCH

Folia PRE-STRETCH to nazwa folii wstępnie rozciągniętej, może być stosowana przez wszystkich, stosujących dotychczas standardową folię stretch.
Choć jej grubość to zaledwie 8µm - 10µm posiada ona dużą wytrzymałość i odporność na zrywanie.

Folia PRE-STRETCH ściśle przylega do ładunku i utrzymuje siłę naciągu, dzięki czemu ładunek jest bardzo dobrze zabezpieczony.

W przypadku folii PRE-STRETCH do owinięcia palety potrzeba mniej folii niż w przypadku standardowego produktu.

Folia PRE-STRETCH stosowana przy ręcznym owijaniu ładunków wymaga mniejszej siły fizycznej i mniejszej liczby owinięć.
Ponieważ do owinięcia ładunku zużywa się mniejszych ilości produktu, daje to wymierne oszczędności finansowe.

Mniejsze zużycie folii oznacza również mniej tulei, palet, oszczędności w kosztach magazynowania i transportu.Folia PRE-STRETCH jest produkowana jako folia maszynowa i folia ręczna.
Podana w tabeli waga netto folii dotyczy wyrobu gotowego o szerokości wstęgi folii 430mm.! Istnieje możliwość wyprodukowania folii w zakresie grubości od 8µm do 12µm i nawoju do 600m.